İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Samsun Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

T.C. Merkez Bankası Samsun Şubesi personeline "İkaz Alarm ve Tahliye" Eğitimi(15.10.2018) 15 Ekim 2018
foto
Kurumumuzca, İlimizdeki kurum ve kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda; “Halkın can ve mal kaybının en az seviye indirilmesi amacıyla, hayati önem taşıyan her türlü resmi ve özel kuruluşların korunması kapsamında alınacak koruyucu ve kurtarıcı tedbir ve faaliyetler ile ikaz alarm, sığınaklar ve tahliye konuları hakkında Sivil Savunma Eğitimleri düzenlenmektedir.
[Devamı]
Ağır Tonajlı Arama Kurtarma Aracı Müdürlüğümüze teslim edildi. 12 Ekim 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nca AFAD 2018 Yatırım Programı dahilinde, Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kanalıyla alımı gerçekleştirilen 21 ağır tonajlı Arama Kurtarma aracı 11.10.2018 tarihinde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU tarafından, AFAD Başkanı Sayın Mehmet GÜLLÜOĞLU, Daire Başkanları, İl Müdürleri ve Birlik Müdürlerinin katıldığı Törenle 11 Birlik Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
[Devamı]
AFAD Samsun 2. Ulusal Heyelan Sempozyumu’nda 12 Ekim 2018
foto
Samsun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD Samsun), 11-12 Ekim 2018 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü (ÇEM) tarafından Ankara’da düzenlenen 2. Ulusal Heyelan Sempozyumu’na katılım sağladı.
[Devamı]
Boğaziçi Koleji Öğrencileri "Temel Afet Bilinci" Eğitimi Alarak "Arama-Kurtarma" Araç ve Ekipmanlarını İncelediler(12.10.2018) 12 Ekim 2018
foto
"13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması" günü kapsamında İl Afet Acil Durum Müdürlüğümüze gelen Samsun Boğaziçi Okulları ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerine; "Afet türleri, afetlerin oluşumu, Samsun ilinde meydana gelmiş ve gelmesi muhtemel afetler ile afetlerden korunma yöntemleri" konularında eğitim verilmiştir.
[Devamı]
2. Ulusal Heyelan Sempozyumu Ankara’da Başladı(11.10.2018)   11 Ekim 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü (ÇEM) tarafından düzenlenen 2. Ulusal Heyelan Sempozyumu; İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Akif Özkaldı, AFAD Başkanı Sn. Mehmet Güllüoğlu ve ÇEM Genel Müdürü Ahmet İpek’in açılış konuşmalarıyla Ankara’da başladı.
[Devamı]
AYDES Eğitimleri, 8-19 Ekim 2018 Tarihleri Arasında Samsun İl Müdürlüğümüzün Koordinesinde Gerçekleştirilecektir.(11.10.2018) 11 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızca; “Türkiye Afet Müdahale Planının (TAMP)” bilişim altyapısı olarak tanımlanan, web tabanlı bir bilgisayar yazılımı olan AYDES’in (Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi), Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri bünyesindeki tüm hizmet gruplarınca etkin olarak kullanılması hedeflenmektedir.
[Devamı]
İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü Ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Arasında CBS İşbirliği Protokolü İmzalanmıştır(09.10.2018) 09 Ekim 2018
foto
Müdürlüğümüz ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) arasında, OKA CBS Laboratuvarı imkanlarının kullanılması yönünde işbirliği protokolü imzalanmıştır. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), yararlanıcısı olduğu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı” çerçevesinde desteklenen ve uygulama süreci tamamlanan “Orta Karadeniz Bölgesinde Rekabetçiliğin Artırılması” projesinin tedarik bileşeni kapsamında Ajans bünyesinde Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) oluşturulması amacıyla yazılım, donanım ve TR83 Bölgesine (Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illeri) ait güncel ve yüksek çözünürlüklü uydu fotoğrafları temin etmiştir.
[Devamı]
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile Eğitim Faaliyetleri Hk. Toplantı (03.10.2018) 03 Ekim 2018
foto
3 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 11.00'da Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürlüğü (KYK) temsilcileriyle eğitim ve proje faaliyetleri hakkında toplantı gerçekleştirilmiştir. İl Müdür V. Sn. Levent UÇARLI başkanlığında yapılan toplantıda, gelecek aylarda gerçekleştirilecek "Sivil Savunma" eğitimleri ve müştereken yapılabilecek projeler hakkında istişarede bulunulmuştur. Sahada gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerinin heyecan uyandırdığı toplantı sonunda, konuyla ilgili olarak KYK Samsun İl Müdürlüğü tarafından gerekli koordinasyonun sağlanacağı belirtilmiş olup, "Sivil Savunma" eğitimlerinin de en kısa zamanda başlatılmasının faydalı olacağına karar verilmiştir. Ayrıca KYK İl Müdürlüğü personeline 05-06-07/09/2018 tarihlerinde Müdürlüğümüzce düzenlenen "Sivil Savunma, Seferb...
[Devamı]
Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa ÇAKIR, İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti 02 Ekim 2018
foto
Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa ÇAKIR, Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili olarak atanan Levent UÇARLI'yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.
[Devamı]
AFAD, Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2018’de yerini aldı. 29 Eylül 2018
foto
AFAD, Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2018’de yerini aldı. Festivalde açtığı 500 metrekarelik büyük stantta kapasitesini sergileyen AFAD, teknoloji yoğunluklu çalışmalarını da ziyaretçilerle buluşturdu. Deprem simülatörü, interaktif deprem tehlike haritası ve VR (artırılmış gerçeklik) kullanımı gibi teknolojiler stantta ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   4041424344