İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SAMSUN
Samsun Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Başkanlığımızın Koordinesinde Filistin İçin İnsani Yardım Kampanyası Başlatılmıştır.(29.05.2018) 22 Haziran 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatılmıştır.18.05.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan "Filistin İnsani Yardım Kampanyası"na ilişkin Başbakanlık Genelgesi
[Devamı]
Afete Hazır Türkiye Öğretmen Eğitimleri - Bafra (22.06.2018) 22 Haziran 2018
foto
"Afete Hazır Türkiye Projesi" kapsamında, afet ve acil durum risklerine karşı alınabilecek önlemler ve farkındalık kazandırmak amacıyla düzenlenen "Temel Afet Bilinci" eğitimlerimizin sonuncusunu Bafra ilçesinde gerçekleştirdik. 22.06.2018 tarihinde gerçekleştirilen eğitimde, 65'i Bafra Atatürk Ortaokulundan, 58'i diğer okullardan olmak üzere, toplam 123 öğretmene "Temel Afet Bilinci" eğitimi verildi.
[Devamı]
Samsun Afet Müdahale Planı (TAMP-SAMSUN) Masabaşı Tatbikatı 2018 (20.06.2018) 21 Haziran 2018
foto
Samsun Afet Müdahale Planı'nın (TAMP-Samsun) uygulanabilirliğinin artırılması, yaşanabilecek sorunların tespiti, yaşanacak bir afette 26 hizmet grubunun koordinasyonunun sağlanması ve eş güdüm konusunda yaşanabilecek olası uyuşmazlıkların görülebilmesi amacıyla 20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 15:00'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde yerel düzey hizmet grubu kamu kurum/kuruluş temsilcilerinin katılımıyla TAMP-Samsun Sekretarya moderetörlüğünde Samsun Afet Müdahale Planı (TAMP-Samsun) Masabaşı Tatbikatı icra edilmiştir.
[Devamı]
AFAD Karadeniz Bölgesi, Bölgesel Gelişmeleri Değerlendirme ve İstişare Toplantısı - Samsun (12.06.2018) 14 Haziran 2018
foto
25 Mayıs – 12 Haziran 2018 tarihleri arasında 81 İlin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerini kapsayan, toplam 7 ayrı bölgede yapılması planlanan ve sırasıyla Diyarbakır, İzmir, Bursa, Erzurum, Kayseri ve Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İl Müdürleri istişare toplantılarının sonuncusu, 12 Haziran 2018 Salı günü Karadeniz Bölgesi İl Müdürlerinin katılımıyla Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Yaşardoğu Kışla İlkokulu Öğrencileri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti. (05.06.2018) 05 Haziran 2018
foto
Samsun AFAD olarak, “Afete Hazır Türkiye Projesi” kapsamında ilimiz bünyesindeki okullardan gelen talepler doğrultusunda “Afete Hazır Okul” eğitimlerine devam edilmektedir. 5 Haziran 2018 tarihinde Yaşardoğu Kışla İlkokulundan gelerek kurumumuzu ziyaret eden öğrenci ve öğretmenlere "İlk 72 Saat" ve “Temel Afet Bilinci Eğitimi” verilmiştir. "Canlı Arama" köpeklerinin sergilediği gösteriyi izleyen öğrenciler ardından "Arama-Kurtarma" faaliyetlerinde kullanılan ekipmanların tanıtıldığı eğitim istasyonlarında ilgili personelden bilgi aldılar.
[Devamı]
Yaşardoğu Kışla İlkokulu Öğrencileri "Temel Afet Bilinci" Eğitimi Alarak "Arama-Kurtarma" Araç ve Ekipmanlarını İncelediler.(04.06.2018) 04 Haziran 2018
foto
Samsun AFAD her yıl olduğu gibi, bu yılda “Afete Hazır Türkiye” Projesi kapsamında; “Afete Hazır Okul” eğitimlerine devam etmektedir. Bu eğitimlerle; “Temel Afet Bilinci” oluşturmak, afetler konusunda farkındalık yaratmak, ülkemizde ve bölgemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların kazandırılması hedeflenmektedir.
[Devamı]
Alparslan İlkokulu Öğrencileri Kurumumuzu ziyaret ederek "Canlı Arama" Köpeklerinin Gösterisini İzledi.(31.05.2018) 31 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüzce hazırlanan Eğitim Programları dışında ilimiz bünyesindeki okullardan gelen talepler doğrultusunda öğrenci ve öğretmenlere “Temel Afet Bilinci” ve “İlk 72 saat” eğitimleri düzenlenmektedir. Bu eğitimlerle; “Temel Afet Bilinci” oluşturmak, afetler konusunda farkındalık yaratmak, ülkemizde ve bölgemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların uygulamalı olarak öğretmen ve öğrencilere kazandırılması hedeflenmektedir.
[Devamı]
İlkadım Kışla Yaşardoğu İlkokulu Öğrencileri "Temel Afet Bilinci" Eğitimini Tamamladı. (30.05.2018) 30 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüzce hazırlanan Eğitim Programları dışında ilimiz bünyesindeki okullardan gelen talepler doğrultusunda öğrenci ve öğretmenlere “Temel Afet Bilinci” ve “İlk 72 saat” eğitimleri düzenlenmektedir. Bu eğitimlerle; “Temel Afet Bilinci” oluşturmak, afetler konusunda farkındalık yaratmak, ülkemizde ve bölgemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların uygulamalı olarak öğretmen ve öğrencilere kazandırılması hedeflenmektedir.
[Devamı]
Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Personel Eğitimi(29.05.2018) 29 Mayıs 2018
foto
Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitmenleri tarafından, Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Samsun Üretim Tesisi personelinden oluşan 21 kişilik ekibe, belirlenen eğitim programı çerçevesinde 26 Nisan 2018 tarihinden bu yana "İple Erişim" (Yüksekten Kurtarma) eğitimleri verilmektedir. Eğitimlerin bir kısmı Samsun AFAD yerleşkesinde, bir kısmı Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Samsun Üretim Tesisi yerleşkesinde gerçekleştirilmekte olup eğitimler verilmeye devam edilecektir.
[Devamı]
İlkadım Kışla Yaşardoğu İlkokulu Öğrencileri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti. (29.05.2018) 29 Mayıs 2018
foto
Samsun AFAD olarak, “Afete Hazır Türkiye Projesi” kapsamında ilimiz bünyesindeki okullardan gelen talepler doğrultusunda “Afete Hazır Okul” eğitimlerine devam edilmektedir. 29 Mayıs 2018 tarihinde İlkadım Kışla Yaşardoğu İlkokulundan gelerek kurumumuzu ziyaret eden öğrencilere "İlk 72 Saat" ve “Temel Afet Bilinci Eğitimi” verilmiştir. "Canlı Arama" köpeklerinin sergilediği gösteriyi izleyen öğrenciler ardından "Arama-Kurtarma" faaliyetlerinde kullanılan ekipmanların tanıtıldığı eğitim istasyonlarında ilgili personelden bilgi aldılar.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3839404142