İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Samsun Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

AYDES Eğitimleri, 8-19 Ekim 2018 Tarihleri Arasında Samsun İl Müdürlüğümüzün Koordinesinde Gerçekleştirilecektir.(11.10.2018) 11 Ekim 2018

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızca; “Türkiye Afet Müdahale Planının (TAMP)” bilişim altyapısı olarak tanımlanan, web tabanlı bir bilgisayar yazılımı olan AYDES’in (Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi), Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri bünyesindeki tüm hizmet gruplarınca etkin olarak kullanılması hedeflenmektedir.

Bu kapsamda başkanlığımız koordinasyonunda, Türkiye genelinde başlatılan “AYDES Eğitimleri” çerçevesinde, 10. Bölge Eğitimi, Samsun İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde; Samsun, Tokat, Amasya, Kastamonu, Sinop illerinden gelen personellerin katılımı ile 8-19 Ekim 2018 tarihleri arasında kurumumuzda gerçekleştirilmektedir.

Coğrafi bilgi sistemleri üzerine inşa edilen AYDES yazılımı, afet ve acil durumlarda tüm kaynakların etkin bir şekilde yönetilebilmesini, karar ve yönetim mekanizmalarının desteklenmesini sağlamayı amaçlamaktadır.