İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Samsun Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

AFAD Samsun Hazır Ol Etkinliği 17 Ağustos 2018

AFAD SAMSUN GENÇLERLE BULUŞTU

 

AFAD Başkanlık ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 17 Ağustos 1999 depreminin ardından günümüze kadar geçen 19 yıllık sürede yapılan çalışmaların ve çıkarılan derslerin değerlendirildiği “İstanbul’un Afet ve Afete Hazırlık Çalışmaları” çalıştayı 15-16 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı.

Ayrıca “17 Ağustos Marmara Depremi Anma Faaliyetleri” çerçevesinde İstanbul Sultanahmet Meydanında 16 Ağustos 20.00 - 17 Ağustos 03.02 saatleri arasında halka açık #HAZIROL temalı etkinlikler gerçekleştirildi.

İstanbul ile eşgüdüm içerisinde 81 ilde düzenlenen etkinlikler kapsamında ilimizde Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 19 Mayıs Gençlik Kampında 164 genç katılımcıya “Afet ve Acil Durumlar, İlk 72 Saat” konularında eğitim verildi.

17 Ağustos Marmara Depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın saygı ile anıldığı etkinlikte Köpekli Arama Ekibi gösteri yaptı, Mobil Komuta ve Haberleşme Aracı ile Arama ve Kurtarma Aracı tanıtıldı, AFAD bilgilendirme broşürleri dağıtıldı, #HazırOl hashtag’ ı ile sosyal medyada paylaşım yapmaları sağlandı.

 

Ülkemizin çeşitli illerinden gelen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 3 özel donanımlı araç, 1 arama köpeği ve 5 personel görev aldı.