İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Samsun Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

"O Kahraman Benim" Kampanyası dahilinde "Genç Afet Gönüllüleri Yarışıyor" Liseler Arası Bilgi Yarışması. 14 Kasım 2017

SAMSUN GENÇ AFET GÖNÜLLÜLERİ YARIŞMASI

Afet ve Acil Durumlar hakkında toplumda sosyal sorumluluk duygusu oluşturmayı, aileler ve öğrenciler başta olmak üzere toplumun afetlere yönelik farkındalığına katkı sağlamayı ve afet gerçeğinin yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde her an bilincinde olunması gereken bir olgu olduğunun, toplumsal bir anlayış olarak yerleşmesine katkı sağlamayı amaçlayan ve Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ev sahipliğinde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit HANCI tarafından koordine edilen genç afet gönüllüleri yarışması ilk defa gerçekleştirilecektir.

 Yarışma 18.11.2017 Cumartesi Günü Saat 14.00’te Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacaktır.

 Hamit Hancı tarafından sunulacak olan yarışmaya Lise seviyesinde 8 okuldan 24 öğrenci katılacaktır.

 Samsun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ondokuzmayıs Üniversitesi, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Mimar ve Mühendisler Grubu, Adli Bilimciler Derneği ve hukuk alanında uzman kişi ve kurumlardan Jüri Heyeti nezaretinde yarışma gerçekleşecektir.

 İlk defa pilot olarak uygulanacak yarışma afet ve acil durumlar ana başlığında, afet ve acil durumların zararlarının azaltılması, Afete Hazır Gençlik kapasitesinin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması, olumlu örneklerin yaygınlaştırılması ve afetlerin insanlar, topluluklar ve toplumlar üzerindeki etkileri, afet sonrası iyileşme çabaları ve afetlere önceden hazır olma gibi genel afet bilgisini ortaya çıkarmak, ortak afet kültürü yaygınlaştırma hedefleri ile hazırlanacak yarışmada dereceye girenler ödüllendirilecektir.

  

Katılan Okullar

 

-Atakum Onur Ateş Anadolu Lisesi 

-Bafra Fen Lisesi 

-Bafra Galip Öztürk Anadolu Lisesi 

-Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi 

-Çarşamba Anadolu Lisesi 

-İlkadım 19 Mayıs Lisesi 

-İlkadım İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi 

-Alaçam Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi